עלינו | הנהלה וצוות

נורמן לבנתאל
תפקיד: מייסד המרכז ויו"ר ארגון הידידים, ארה"ב

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? במסע החיים שלנו מתעוררות הרבה הזדמנויות לחולל שינוי בחייהם של אחרים.  רק צריך להגיד “כן” כשמתעוררת הזדמנות כזאת.  הייתה לי הזדמנות כזאת כשפגשתי את נח בראון בשלהי 1986.  חלום כמו זה שהיה לנח דורש אנשים רבים כדי להגשים אותו, והיה לי הכבוד להיות המתנדב הראשון של המרכז.  תפקידי היה לגייס את המשאבים הדרושים.  עכשיו יש לנו קמפוס נפלא בבית עובד!

חיים שוורץ
תפקיד: יו"ר העמותה

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? בעת שקבלתי כלב נחייה מהמרכז , נקראתי לדגל. התפקיד והמקום הם חלק ממני, זו משפחה. אני תורם את חלקי למאמץ וקשור בנימי נפשי למקום.

נח בראון
תפקיד: מנכ"ל וגיוס משאבים

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? ניתן לחלק את הסיפוק שלי לכמה מישורים: כמדריך לשעבר אני שמח לראות או לשמוע על כל הצלחה של צמד אותו אנו מדריכים וכמובן שהדרך הטובה ביותר עבורי היא לצאת לשטח ולצפות בעבודת המדריכים עם הכלבים ולאחר מכן עם המודרכים פה ובאזור המגורים שלהם.
כמנכ”ל, אני שמח להוביל תהליכים פנים ארגוניים ושמח לשמש שותף בשינוי ובקידום הנ”ל.
בכובע של גיוס משאבים אני אוהב מאוד להתחבר ולחבר תומכים עבור המרכז בכל דרך אפשרית ולכן כל הצלחה מול תומך/כת משפיעה עלי משמעותית שכן אני חש שלא רק הווה הארגון מתחזק אלא גם עתידו.

ציפי ניסים
תפקיד: מזכירת מנכ"ל וארגון

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? התחלתי לעבוד במרכז בעקבות פרסום מודעה בעיתון. וחפשתי עבודה אשר תאפשר לי לעזור ותעניק לי סיפוק רב. אין ספק שהגעתי למקום הנכון!

ועד מנהל
עמיחי תורן
תפקיד: מנהל מחלקת אימון והדרכה

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? הגעתי לתפקידי מכיוון שחיפשתי להפוך תחביב רציני למקצוע. נתקלתי במודעת דרושים בעיתון “כלבנו” כשעסקתי בתחביבי – בספורט כלבים אג’יליטי במסגרת החוג הישראלי לאילוף כלבים.
הסיפוק שיש לי מתפקידי הוא כל חיוך של לקוח וכשכוש של כלב בזנב. במיוחד כשעובדים כל כך הרבה אנשים נדירים בצוות וגורמים לי להגיע בשמחה בכל בוקר ולהרגיש הכי בר מזל בעולם.

רפי טגליכט
תפקיד: מנהל תכנון וקשרי לקוחות

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? זמן קצר לאחר הקמת העמותה ב1991, הגעתי לעמותה מתוך רצון לשלב את אהבתי לכלבים עם עשיה חברתית משמעותית ומיד נשלחתי לעבור הכשרה באנגליה והוסמכתי כמדריך ניידות והתמצאות בעזרת כלב נחיה (GDMI). לאורך השנים מילאתי שורת תפקידים בארגון. כיום במסגרת עבודתי אני אחראי על תכנון ומעקב יעדים בארגון, הכשרת צוות, מערכת ניהול המידע, תהליך מיון מועמדים לכלב נחיה וריכוז השירות ללקוחות קיימים.
בכל פעם שלקוח שלנו עושה צעד חיובי משמעותי בחייו אני חש סיפוק והגשמה.

יעל קולומבוס
תפקיד: רכזת שירותים וביקורי בית בקרב פונים לקבלת כלב נחיה ובעלי כלבי נחיה.

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? מגיל ילדות שאפתי להקים בארץ מרכז לכלבי נחיה לאנשים עיוורים ותחזקתי קשר עם גורמים שונים בכדי לקדם תהליך כזה כאן. בסיכומו של דבר, השתלבתי בעמותה כחלק מדור ההמשך ונשלחתי ללימודי התמחות באנגליה.
מה שתמיד קסם לי בתפקיד היה האפשרות לשלב בין אהבתי לבעלי חיים ולעבודה עמם בסיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, ולעבוד עם אנשים ממקום של מתן אפשרות לשיפור מעשי באיכות החיים ובתפקוד .

יריב מלמד
תפקיד: מדריך ניידות בעזרת כלב נחיה ואחראי על כלבים פנסיונרים וכלבים המיועדים למשפחות עם צרכים מיוחדים

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? אני יוצא קיבוץ ובקיבוץ תמיד הייתי עם כלבים. בנוסף החינוך הקיבוצי מחנך, בין היתר, לעזרה לקהילה ובתפקידי במרכז משולבים שני הנושאים.
אני נהנה להיות עם הכלבים באוויר הפתוח, לראות את התהליך שהכלב עובר בשלבי האימון ועיצוב התנהגותו, לשמוע חוויות וסיפורים מהאדם העיוור ועל הצורה שבה הכלב שינה את חייו, אלה הם הדברים שבגללם התחלתי במסלול חיים זה. אני מקבל המון משובים חיוביים על מה שאני עושה ולרוב, בזמן האימון, אנשים מחייכים אלי ואל הכלב וזה ממלא אותי בסיפוק.

רועי רוזן
תפקיד: מדריך ניידות בעזרת כלב נחיה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? כבר כנער, התחלתי להתנדב עם כלבי נחיה. גם בצבא שירתי ביחידת עוקץ ומיד לאחר הצבא התחלתי לעבוד באימון כלבים במשך ארבע שנים. בהמשך נסעתי ללמוד ב GDB בסן רפאל למשך שנה וחצי ולאחר מכן חזרתי והצטרפתי לעמותה בשנת 2007. כלבים היו תמיד חלק משמעותי מחיי ואני נהנה לעבוד איתם ולסייע בעזרתם.

נתנאל אלבז
תפקיד: מדריך ניידות בעזרת כלב נחיה ומורה שיקומי מטעם מגדלאור והשירות לעיוור

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? הגעתי לתפקידי במקרה, חבריי היו משפחת אומנה לגור נחיה. הם שמעו שנפתחה משרת מדריך, והם חשבו שאתאים לתפקיד זה.
הדבר המרצה אותי בעבודתי זה לראות חיוך של מודרך במהלך הליכה ובמקביל את קשקוש הזנב של כלבו.

יואב אורטוב
תפקיד: מדריך ניידות בעזרת כלב נחיה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? חיפשתי עבודה בתחום האילוף והכלבנות, לא דווקא בתחום כלבי הנחייה ומצאתי את המרכז לכלבי נחיה. הגעתי לעבודה ללא ניסיון רלוונטי. עברתי פה הכשרה של יותר משנה ועוד חצי שנה הכשרה בGDB, אורגון. היה לי הרבה מזל. מה שגורם לי סיפוק רב בעבודה שלי הוא להביא את הכלבים לרמת עבודה גבוהה, לראות צמד מוצלח של אדם עיוור וכלב הנחייה שלו העובדים היטב יחדיו.

הילה בן מאיר
תפקיד: מאמנת כלבי נחייה ובתהליך הכשרה לתפקיד הדרכה.

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? כבר מגיל קטן התעניינתי ועבדתי עם בעלי חיים, ביניהם סוסים וכלבים. בזמן שלמדתי את מקצועות האילוף הגענו לביקור במרכז הישראלי לכלבי נחיה ושם נחשפתי לתפקיד, בזמן הביקור החלום לעבוד עם כלביי הנחייה החל. לאחר כשנה נתקלתי במודעה של המרכז לכלבי נחייה ומשם החל תהליך המיונים הארוך לתפקיד המיוחל.
הדבר שמדהים אותי בעבודתי הוא העובדה שיש בכוחו של הכלב שאימנתי לשנות חייו של אדם מן הקצה אל הקצה הן מבחינת הניידות והן מהבחינה החברתית.

ד”ר ג’ד שלזינגר
תפקיד: פסיכולוג

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? פגשתי את נח, המנכ”ל, בעת רכיבה בקבוצת “כן ולא”.
לא ידעתי עד אז שיש מרכז לכלבי נחיה לאנשים עיוורים בארץ.
הסברתי לנח שאנשים צריכים גם עזרה פסיכולוגית בהתמודדות – בעיוורון, בזוגיות עם כלב ועוד. וכך בניתי את המשרה והתמחיתי בנושא. אני מרגיש סיפוק כשאני מעורב בכל “פרימת קשר” כזה או אחר, קטן כגדול.

פלורי אמבון
תפקיד: מאמנת בהכשרה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? תמיד רציתי לאמן כלבים ולמדתי טיפול בעזרת בעלי חיים.
ראיתי ברשת מודעה שמחפשים מאמנים למרכז לכלבי נחיה ומצאתי הזדמנות לעבודה מספקת של נתינה.

אורנה בראון
תפקיד: מנהלת מחלקת גידול ורבייה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? נח ואני הקמנו את המרכז לכלבי נחיה כאשר מהיום הראשון התמקדתי יותר בגידול והשבחת הכלבים והטיפול בגורים ובמשך השנים עברתי הכשרות רלוונטיות שונות באנגליה בניהול כלבייה, הדרכת משפחות אומנה ופוריות הכלב.
הסיפוק  בלראות את כדורי הצמר האלה גדלים למעשים טובים, להכיר ולהוכיר מערך מדהים של משפחות אומנות, לדעת שהעבודה שאנחנו משנה לאנשים את החיים הוא גדול וממלא.

תימורה סלע
תפקיד: אחראית כלביה וגוריה

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? הסיבה שבגללה בעצם באתי לעבוד במרכז היא המילה “כלבים”. החלק הכי מרגש בתפקידי הוא היום בו כלב הנחייה נמסר לאדם עיוור או לקויי הראיה.

דנה הלפרין
תפקיד: מאמנת כלבי נחיה ומדריכת משפחות אומנות לגורי נחייה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? הגעתי לעבודה במרכז דרך מודעת דרושים והשאר היסטוריה.
מה שמיוחד ומהנה בעבודתי הוא לשמוע אדם עיוור, שלא חווה עצמאות כבר הרבה שנים אומר לאחר הליכה ראשונה עם כלב הנחיה : “הרגשתי כאחד האדם”.

הידיעה שכל דבר שנעשה פה, אפילו הקטן ביותר, תורם בסופו של דבר לעצמאותה של אוכלוסייה שלמה זו תחושה מספקת מעין כמוה.

ורד סולומונוביץ
תפקיד: מדריכת משפחות אומנה

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? התחלתי לעבוד במרכז אחרי שנים של עבודה עצמאית כמאלפת כלבים, אסיסטנטית במרפאה וטרינרית ומנהלת מרפאה.
התחלתי בתפקיד מאמנת ואז הוצע לי לשמש כמדריכת משפחות אומנה, התפקיד קסם לי מהרגע הראשון. אני חשה גאווה גדולה להיות חלק בשלב כל כך ראשוני ולראות בסופו של תהליך את הגורים הופכים לכלבי נחיה נאמנים.

ילנה קונובלוב
תפקיד: מנהלת כלביה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? אני מאלפת כלבים ואחות וטרינרית בעלת ניסיון רב עם כלבים. עבודתי במרכז מאפשרת לי לשלב את שני המקצעות שלי, גם את הקליניקה וגם את אימון הכלבים ואין הרגשה טובה מזאת כי בסופו של דבר זה למען כלבי נחיה שמסייעים לאדם הזקוק להם והמשפרים את חייו.

ד”ר סיון שני
תפקיד: ויטרנרית

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? למרכז לכלבי נחיה נחשפתי עוד כסטודנטית לוטרינריה. נוצר קשר ביני לבין אורנה כשהיא היתה מביאה כלבים לבדיקות. כשנוצר צורך בוטרינר במרכז, שמחתי להבחר ולשרת את המפעל הנפלא הזה. נעים לי להיות חלק מפרויקט שמייעד כלבים לעזרה לאדם, מתוך אהבה והדדיות.

אביטל מרגוליס
תפקיד: מנהלת שיווק

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? הגעתי למרכז בעקבות החלטתי להתחדשות בקריירה שלי ומתוך רצון לנצל את הנסיון שלי בעמותה כלשהי.
מעבר לאחריות הכוללת על שיווק הארגון, מהות התפקיד שלי היא להגיע לאותם אנשים עיוורים או לקויי ראיה שלא “הרימו אלינו טלפון” ולא פנו לקבל כלב נחיה בשל חסמים שונים, ולסייע להם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורם מהסיבות הנכונות.
כשאני פוגשת אדם עיוור עם כלב נחיה שמספר לי עד כמה הכלב משנה את חייו כשבתחילת הדרך לא חשב שזה כלל אפשרי, אני חווה רגע של אושר אמיתי!

דניס אלון
תפקיד: מנהל גיוס משאבים

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? עבדתי בקרן היסוד והכרתי את המרכז לכלבי נחיה דרך נח ונורמן.
הם סיפרו לי שפנויה משרה במכרז, הצעתי את עצמי ומאז אני כאן.
הדבר שמעניק לי סיפוק מעבודתי הוא הידוק ויצירת קשרים בין אנשים טובים בחו”ל ובארץ לבין המרכז. לחשוף את עבודת המרכז לכמה שיותר אנשים על מנת שעבודת הקודש שנעשית כאן תזכה למודעות גדולה.

ליסה ברון חייט
תפקיד: קשרי חו״ל

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? אבי היה עו”ד עיוור בסן פרנציסקו ונעזר בכלב נחיה. כשהגענו לארץ בתי רצתה שנהיה משפחה אומנה לגור, כמחווה לאבי. במשך שנת האומנה הוצעה לי עבודה במרכז כדוברת אנגלית ומאז אני כאן.
אני נהנית מהייחודיות של המקום, באהבה הגדולה והרצון המשותף לעשות דברים טובים למען אנשים אחרים. יש פה אנרגיות מיוחדות שלא פגשתי בשום מקום אחר. היכולת לעזור פשוט ממלאת את הלב.

ברכה בן אברהם
תפקיד: גיוס משאבים ושיווק

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? שילוב של עבודה מול אנשים תוך שמירה על התנהלות תקינה בארגון ושמירה על התרבות והמטרות הארגוניות מהווים עבורי סיפוק גדול וזו הסיבה שבחרתי במסלול זה כקריירה. הדובדבן שבקצפת בעבודה היא שבפעם הראשונה בקריירה שלי אני משתלבת בתחום חברתי –עבודה בעמותה/מלכ”ר ארגון שאינו למטרות רווח נותן לי תחושה גדולה של תרומה בחיי האישיים. הסיפוק הגדול עוד יותר הוא להקשיב לפידבקים של הלקוחות שלנו ולשמוע עד כמה גדולה התרומה של הכלב בחייהם. זה מרגש וממלא מצברים ברמה שלא תיארתי לעצמי שיכול לקרות.

מנשה קשי
תפקיד: מנהל תפעול

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? לתפקיד הגעתי במסגרת התנדבותי עם אוכלוסיית עיוורים הנעזרים בכלבי נחיה בקבוצת האופניים “כן ולא”, קבוצה המורכבת מעיוורים ורואים. 
היכולת להעצים ולתרום לביטחונם האישי של אנשים עיוורים מרגשת אותי בכל פעם מחדש, כל צמד (אדם עיוור וכלב נחיה) היוצא מהמרכז בבית עובד ומשתלב בהצלחה בחיי הקהילה, הוא בעיני תחילתה של תקווה חדשה. 
במישור האישי  היכולת לעצב ולהשפיע על מדיניות המרכז להוות גורם מהותי ומסייע לרווחת אוכלוסיית העיוורים בישראל –   מחזקת אותי אל מול אתגרי המחר.

שרית שרון
תפקיד: מנהלת חשבונות וחשבת שכר

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? עזבתי מקום עבודה קודם. שלחתי קורות חיים למרכז והוזמנתי לריאיון ומאז אני כאן.
כמנהלת החשבונות כיף לי לראות איך גוף כמו שלנו עומד בהתחייבויות שלו, מצליח וגדל עם השנים וכל זאת למטרה חשובה. זה לא מובן מאליו. כמובן שהאווירה במקום, האינטראקציה עם האנשים והכלבים מעלה חיוך כל בוקר מחדש.

רותי טפר
תפקיד: אם בית

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? הגעתי לתפקידי אחרי מספר תפקידים של עבודה עם אנשים מאוכלוסיות שונות וחישפתי את התפקיד הבא. הסיפוק שאני מקבלת מהתפקיד הוא אדיר. הנתינה האינסופית למען מטרה חשובה, הקשר האישי מול אנשים עיוורים, החיבורים שנוצרים בין אנשים גורמים לי אושר רב.

מאיר מרדכי
תפקיד: תפעול ותחזוקה

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? הגעתי למרכז לכלבי נחיה באמצעות ציפי, מזכירת המנכ”ל, מקשרינו האישיים והמלצתה החמה על המקום.
הגעתי לריאיון, התקבלתי, התאהבתי….ונשארתי.

עליזה לוגסי
תפקיד: מחלקת תחזוקה

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? למרכז הגעתי דרך חברה שעובדת במרכז, והצטרפתי לצוות בשמחה רבה.
אני זוכה לסיפוק רב מהעבודה עצמה סביב הכלבים ובעיקר עם משתתפי הקורס , במהלך הקורס וגם לאחריו. נוצרים קשרים אישיים נפלאים לאורך השנים.

בר בן-דוד
תפקיד: תחזוקה

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? הגעתי למרכז לכלבי נחיה דרך בעלי תפקיד במקום.
אני עובד במשרה חלקית ומאוד אוהב להיות חלק מאנשי הצוות ומהמקום.

פרידה טין
תפקיד: אם בית

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? עבדתי לאורך השנים בהתנדבות עם אנשים עיוורים (בצעידה ובריקודי עם).
התקבלתי לעבודה אחרי הסבה מקצועית.
אני מאוד אוהבת לעזור לאנשים ומרגישה חלק מהצוות.

אפרת שרף גל-מור
תפקיד: מנהלת משאבי אנוש

מה מעניק לי סיפוק בעבודה? הגעתי לעבודה דרך אתר דרושים.
שילוב של עבודה מול אנשים תוך שמירה על התנהלות תקינה בארגון ושמירה על התרבות והמטרות הארגוניות מהווים עבורי סיפוק גדול. הסיפוק הגדול עוד יותר נובע מהקשבה למשובים של הלקוחות העיוורים שלנו ולשמוע עד כמה גדולה התרומה של הכלב בחייהם. זה מרגש וממלא מצברים ברמה שלא תיארתי לעצמי שיכולה לקרות.

גל-לי דנון
תפקיד: רכזת מתנדבים

מה מעניק לי סיפוק בתפקיד? למרכז הגעתי כחלק מחיפוש עבודה. כבר בשבועות הראשונים למדתי שהגעתי למקום המתאים לי.
התחברתי לערכים של המקום, לאנשים ולכלבים.
במסגרת עבודתי אני מלאת תחושות של סיפוק והתפלאות מההיענות הגדולה לפניות ובקשות שלנו לסיוע והמפגשים עם אנשים הרוצים להתנדב ללא כל גמול. כמו כן, זה תמיד מרגש לקבל הודעות ממתנדבים מרוצים אשר מספרים שהם נהנו מאוד להתנדב אצלנו.