ארועים | ארועי חשיפה

המרכז הישראלי לכלבי נחייה בבית עובד, מהווה דוגמא להשתלבות חברתית. אנשי המרכז פועלים רבות ליזום פעילויות המפגישות בין אנשים עיוורים לרואים. פעילויות אלו מרחיבות את עולמם של האנשים העיוורים או לקויי הראייה.

רואים רחוק

אחד מהאירועים הבולטים המתקיימים על ידי המרכז הוא ללא ספק הפנינג “רואים רחוק”. זהו אירוע ספורטיבי ייחודי המשלב אנשים עיוורים ורואים לשעות של ריצה משותפת, הנאה וחוויות. האירוע מתרכז בענף הריצה ומזמין רצים רואים לרוץ לצד רצים עיוורים או לקויי ראייה כשהם מחוברים זה אל זה בעזרת רצועה מיוחדת. מעל הכל, מסמל אירוע “רואים רחוק” התגברות על מכשולים, אמון, קשר בין מוביל למובל והדדיות.

גשר של אור

המרכז לוקח בכל שנה חלק פעיל באירוע בנות בר/ בני מצווה עיוורים או לקויי ראיה אשר מתקיים בסאפרי ברמת גן. באירוע הנערות, הנערים ומשפחותיהם נחשפים לכלבי נחייה, מתנסים בהליכה המדמה הליכה עם כלבי נחייה, מלטפים את הכלבים ומוזמנים להיות בקשר עם המרכז ולהפוך לחלק מהמשפחה. כל זאת כדי להבהיר שעומדות בפניהם אפשרויות רבות כולל, בבוא היום, להכניס לחייהם כלב נחיה ובכך ליצור לעצמם עצמאות כאנשים בוגרים.

בליינד דיי

יום להגברת המודעות לציבור האנשים עיוורים או לקויי ראיה ולעדוד את שילובו בחברה, בהובלת המרכז לעיוור.

המרכז שלנו משתתף בפעילות כאשר שיא הפעילות הוא פעילות להגברת המודעות בכנסת ישראל. אנחנו מעמידים מסלול מכשולים בכנסת עצמה וחברי כנסת ושרים זוכים להתנסות בהליכה בכיסוי עיינים, עם כלב נחייה. זו חשיפה נפלאה לעשייה שלנו ולקהילה כולה. יחד עם נציגי המרכז מגיעים בוגרי המרכז עם כלביהם מסייעים לנו, נכנסים עם כלביהם לוועדות שונות ועוד. זה יום מרגש עם הרבה כישכושים בזנב.

הפנינג אופק לילדנו

העמותה שלנו פותחת את שעריה ומארחת את עמותת אופק לילדנו כל שנה בקיץ להפנינג שמח של סוף שנה. האירוע מאורגן על ידנו באהבה ומתוך רצון לקדם קשרים בין הארגונים השונים וכן בין אנשי הקהילה לביננו.